Něco málo o nás ...

Kdo jsme?

Muzeum v Nové Bystřici je prvním a největším muzeem amerických automobilů v Čechách. Málokteré prostory se hodí k procházce historií tak, jako stará, opuštěná textilní továrna. Dali jsme jí nový život a nyní je z ní továrna na vaše zážitky… Tedy vítejte v dobách, kde automobily dělaly první krůčky, v časech hojnosti a ohromných karoserií i v éře rychlých sportovních aut, legendárních strojů. Muzeum v Nové Bystřici vám nabídne cestu časem, retrospektivní pohled do minulosti se snahou zachytit ten obrovský skok, které toto odvětví za posledních sto let udělalo. Vnímejte atmosféru s vůní prachu a benzínu, šotolinových cest a stále divokého západu. Nechte se vtáhnout do večerní atmosféry před svítícím Manhattanem let padesátých. Buďte součástí hippie doby let sedmdesátých… V každém sále si odpočiňte v pohodlných křeslech a těšte se z pohledu na stroje, které kdysi dávno brázdily cesty tak vzdálené. Máme velké parkoviště. Pro auta, motocykly i autobusy. Máme kavárnu s lahodnou kávou z Hondurasu a Brazílie. Máme obchod s věcmi, které nikde jinde nekoupíte. Máme dětský koutek a máme radost z každého návštěvníka, který zavítá.

Příjemný zážitek Vám přeje

Pavel Janouš, autor muzea a kurátor sbírky

muzeum