Sál 70'

 

 

Cíl kluků, kteří právě do tohoto sálu zavítají nejdříve. Konečně se technika a design spojily v jedno a můžeme vyrazit. Šachovnicový praporek právě odmávne výlet do hippie let, kdy dámy i auta odhodily stud a ukázaly se v té nejryzejší podobě. Toto je doba legendárních vozů USA, které nejsou a nebudou nikdy překonány. A jak je u nás zvykem, tento sál není jen o autech. Rozhlédněte se a nespěchejte. Zachytili jsme pro vás ten okamžik. Tak ať vám neuteče…

Na historii je úžasné to, že vám dovolí sledovat vývoj. Proto se snažíme představit chronologicky seřazené vozy tak, jak se s léty měnil jejich design a pojetí. Krásným příkladem mohou například být tři po sobě jdoucí Buicky, volnočasové řady Riviera. Roky 1968, 1970 a nejslavnější, Corvettou inspirovaný rok 1971 který designoval sám Jerry Hirschberg.  Pozadu nezůstává koncern Ford a jeho legendy jako Torino GT, Gran Torino, nebo zástupci luxusní divize – Continental Mark IV a V.

Vybrali jsme pro vás

Continental Mark IV

Vůz pochází ze státu Indiana, z města Indianapolis. Předchozí majitel je veteránem US armády a tento vůz mu představitelé státu Indiana dali darem, jako projev díků za vykonanou vojenskou službu ve Vietnamu. Postarší pán ve slaměném klobouku bydlí v klasickém přízemním domě s předzahrádkou, kouří dýmku, ale zapřísahal se, že vůz je striktně nekuřácký. V ČR je Lincoln od roku 2012. Vozy MARK IV jsou výkladní skříní společnosti FORD, luxusní řady CONTINENTAL. Tato zlatá metalíza v kombinaci s béžovou vinylovou střechou patří k nejžádanějším barevným variantám. Auto má veteránské značky a když si našetříme, jezdíme s ním na výlety... Spotřeba se pohybuje okolo 14 - 17 l/100km. Auto je ve výjimečně dobrém technickém stavu.

Obrázek

1974
Rok výroby

Obrázek

7,5l
Objem motoru

Obrázek

10 194
Vyrobených kusů

Řada Continental Mark 

Zlatá metalíza se před modrým pozadím skvěle vyjímá