Sál 50' & 60'

Představte si, že stojíte před nočním, rozsvíceným Manhattanem šedesátých let, na parkovišti plném těch báječných, ohromných amerických křižníků. To je ta neopakovatelná doba, do které by se nejeden sběratel chtěl alespoň na moment podívat. A vy můžete. Posaďte se na lavičku a sněte. Vnímejte majestátnost aut z doby, kdy byla Amerika skutečně GREAT. Dovolujeme si vám představit to nejlepší, co americký průmysl dokázal v „raketových“ šedesátých letech nabídnout. 

Uvidíte plejádu Cadillaců a to let 1957, 1958 a to nejlepší nakonec – z pera Billa Mitchella - ten nejproslulejší Cadillac všech dob: Model 1959. Ten prostě musíte vidět…  Pozadu nezůstaly ani značky Oldsmobile nebo Buick se svým legendárním modelem Super, familiérně označovaným jako B58 Bomber :) Zadívejte se do kočičích očí Chevroletu Bel Air a obdivujte společně s námi mohutnost Continentalu 1959. To je sál 50 & 60 let.

Vybrali jsme pro vás

Oldsmobile Ninety Eight Delta

Oldsmobile Ninety Eight 88 Delta z roku 1956. V tomto roce se krom tohoto auta narodil například Mel Gibson, Ingemar Stenmark anebo Tom Hanks. Delta je stejnojmenné označení vývojové řady balistických raket, které NASA využívala pro svůj kosmický program. Téma letů do vesmíru bylo velmi módní, a proto automobilky neváhaly trendově pojmenovávat své vozy. Delta z roku 1956 je fabrickým označením Oldsmobile 88, s motorem 5,3 litrů o výkonu 230 koní. Výkon ve své době vysoce převažoval nad standardy a proto se v mnoha materiálech tento vůz jako první na světě spojuje s pojmenováním „muscle car“.

Obrázek

1956
Rok výroby

Obrázek

5,3l
Objem motoru

Obrázek

9 778
Vyrobených kusů

Rok 1956 je posledním modelovým rokem druhé generace