Sál 50' & 60'

Představte si, že stojíte před nočním, rozsvíceným Manhattanem šedesátých let, na parkovišti plném těch báječných, ohromných amerických křižníků. To je ta neopakovatelná doba, do které by se nejeden sběratel chtěl alespoň na moment podívat. A vy můžete. Posaďte se na lavičku a sněte. Vnímejte majestátnost aut z doby, kdy byla Amerika skutečně GREAT. Dovolujeme si vám představit to nejlepší, co americký průmysl dokázal v „raketových“ šedesátých letech nabídnout. 

Uvidíte plejádu Cadillaců a to let 1957, 1958 a to nejlepší nakonec – z pera Billa Mitchella - ten nejproslulejší Cadillac všech dob: Model 1959. Ten prostě musíte vidět…  Pozadu nezůstaly ani značky Oldsmobile nebo Buick se svým legendárním modelem Super, familiérně označovaným jako B58 Bomber :) Zadívejte se do kočičích očí Chevroletu Bel Air a obdivujte společně s námi mohutnost Continentalu 1959. To je sál 50 & 60 let.

Vybrali jsme pro vás

Cadillac Sedan DeVille

Vůz pochází ze státu Michigan, z Mekky všech automobilů - z Detroitu. Předchozí majitel je sběratelem veteránů a byl v našem muzeu osobně! Pod taktovkou návrháře Billa Mitchella vznikla ta největsí křídla v historii značky. Cadillac byl a vlastně stále je synonymem luxusu, okázalosti a stále platí za symbol úspěchu. V "raketovém" věku let padesátých tedy nebylo překvapením, že krom mnoha progresivních prvků se automobil pyšní prvenstvím ve velikosti oněch legendárních křídel. Automobil je vybaven klimatizací, 4x elektrická okna, sedačky v šesti směrech také elektricky ovládané, automatické přepínání mezi tlumenými a dálkovými světly a mnoho dalšího...

Obrázek

1959
Rok výroby

Obrázek

6,4l
Objem motoru

Obrázek

53 000
Vyrobených kusů

Cadillac 59 - vůz s největšími křídly v historii

Tento Caddy nemá začátku ani konce :)