Sál 20' & 30' 

Prohlašujeme, že jsme největším muzeem amerických meziválečných vozů. Tento sál je toho důkazem. Uvidíte největší ucelenou sbírku amerik dvacátých a třicátých let na jednom místě. Automobily, kterým je téměř sto let, jsou ve skvělé kondici a všechny do jednoho jsou dovezeny ze všech koutů Spojených států. Značky dávno zaniklé. Auta, která jsou jedinými kusy v naší republice. A to vše v sále, kterému jsme dali nerušivou, podmanivou náladu těch starých dobrých třicátých let minulého století.

Vstupte společně s námi do doby, která je dodnes považována za kolébku stylu a přirozené krásy. Zaposlouchejte se do swingové podmanivé hudby a představte si, jak tyto staré dobré kočáry brázdily ulice od New Yorku až po San Francisco. Jak vozily starousedlíky na nedělní motlitbu, děti do škol anebo třeba Al Caponeho do banky a zpět :) Toto jsou počátky automobilismu. Zde to všechno začalo…

Vybrali jsme pro vás

Studebaker Big Six

U Studebakerů, v Indianě, se v polovině devatenáctého století činili. Bylo jich 5 kluků a 5 holek. Starý pan Studebaker byl kovářem a kluci po něm řemeslo převzali. Jelikož právě vypukla zlatá horečka, začali vyrábět i bryčky a kočáry, později armádní vagony. Největším úspěchem firmy Studebaker Brothers Company byly dodávky kočárů pro Bílý dům. Přichází však doba motorizace a v roce 1911, po zkušenostech s elektrickými pohony, má nově přejmenovaná společnost Studebaker Corporation konečně vlastní šestiválcové stroje. Nepodařilo se však zachytit trend, který udávala tzv. velká trojka z Detroitu a tak firma střídavě padala do červených čísel. Nepomohlo ani spojení s Packardem a v roce 1966 sjíždí z výrobní linky poslední vůz.  Náš model nese jméno Big Six. Neuvěřitelně spolehlivý automobil se vyráběl v několika obměnách od roku 1918 až do roku 1926.  V New Yorském automuzeu je dokonce vystaven stále funkční Studebaker s nájezdem téměř 500 tisíc mil, což je zhruba 800 tisíc kilometrů. První a před námi jediný majitel auta, Texasan pan Roy Bohn, pocházející z malého města Milano nám napsal. Jestli chcete auto, které vám bude sloužit jako já svojí ženě, kupte jej. Tak jsem bez dovolení mojí ženy jeho doporučení vyslyšel a auto ve skvělé kondici putovalo k nám do muzea. Roy byl učitelem na zdejší baptistické škole a ve volném čase se zabývá stylem hudby zvaný ragtime.

Obrázek

1924
Rok výroby

Obrázek

6,0l
Objem motoru

Obrázek

26 000
Vyrobených kusů

"Jestli chcete auto, které vám bude sloužit jako já svojí ženě, kupte jej."