Sál 20' & 30' 

Prohlašujeme, že jsme největším muzeem amerických meziválečných vozů. Tento sál je toho důkazem. Uvidíte největší ucelenou sbírku amerik dvacátých a třicátých let na jednom místě. Automobily, kterým je téměř sto let, jsou ve skvělé kondici a všechny do jednoho jsou dovezeny ze všech koutů Spojených států. Značky dávno zaniklé. Auta, která jsou jedinými kusy v naší republice. A to vše v sále, kterému jsme dali nerušivou, podmanivou náladu těch starých dobrých třicátých let minulého století.

Vstupte společně s námi do doby, která je dodnes považována za kolébku stylu a přirozené krásy. Zaposlouchejte se do swingové podmanivé hudby a představte si, jak tyto staré dobré kočáry brázdily ulice od New Yorku až po San Francisco. Jak vozily starousedlíky na nedělní motlitbu, děti do škol anebo třeba Al Caponeho do banky a zpět :) Toto jsou počátky automobilismu. Zde to všechno začalo…

Vybrali jsme pro vás

Dodge DH6

Vůz pochází ze státu Minnesota, z města Princeton. Předchozí majitel je dodnes členem místního Dodge clubu a vzkazuje, že jej těší, kam až se jeho vůz dostal. Model DH6 je poměrně vzácný a tento vůz byl první ve sbírce původního majitele. Designér firmy Dodge protažením blatníků odlišil vůz od předchozí éry hranatých karoserií, středová část vozu dostala mnohem ladnější tvar, prostor okolo oken se zakulatil a celkově se vůz silně přiblížil budoucím tvarům karoserie s aerodynamickým řešením proudění vzduchu. K základní výbavě vozu patří hydraulické brzdy, vinylová střecha a šestivoltový elektrický rozvod. Automobil prošel základní obnovou v roce 1974 a před vystavením v muzeu byly provedeny jen kosmetické úpravy.

Obrázek

1931
Rok výroby

Obrázek

3,5l
Objem motoru

Obrázek

33 090
Vyrobených kusů

Dodge 1931 v nádherné žluté