Sál 20' & 30' 

Prohlašujeme, že jsme největším muzeem amerických předválečných vozů. Tento sál je toho důkazem. Uvidíte největší ucelenou sbírku amerik dvacátých a třicátých let na jednom místě. Automobily, kterým je téměř sto let, jsou ve skvělé kondici a všechny do jednoho jsou dovezeny ze všech koutů Spojených států. Značky dávno zaniklé. Auta, která jsou jedinými kusy v naší republice. A to vše v sále, kterému jsme dali nerušivou, podmanivou náladu těch starých dobrých třicátých let minulého století.

Vstupte společně s námi do doby, která je dodnes považována za kolébku stylu a přirozené krásy. Zaposlouchejte se do swingové podmanivé hudby a představte si, jak tyto staré dobré kočáry brázdily ulice od New Yorku až po San Francisco. Jak vozily starousedlíky na nedělní motlitbu, děti do škol anebo třeba Al Caponeho do banky a zpět :) Toto jsou počátky automobilismu. Zde to všechno začalo…

Vybrali jsme pro vás

Franklin 13

Vůz pochází ze státu California. Jeho majitel vlastní naftová ložiska ve městě Los Angeles ve čtvrti Beverly Hills. Auto zdědil po otci, který se věnoval finančnictví a zasedal ve správní radě města. Konkrétně v té, která odsouhlasila plán na vznik nápisu HOLLYWOOD v roce 1923. S automobilem jezdila převážně dcera majitele a to na pláže do čtvrti Santa Monica a na Malibu. Frankliny tvořily cenovou alternativu k prémiovým značkám Packard nebo Cadillac. Přímým konkurentem byl Buick, nebo Hudson. Přední partie Franklinu se nejprve podobaly Renaultům, což nebylo dobře vnímáno. Vedení společnosti se tedy rozhodlo pro konvenční masivní chladič, přestože vozy byly chlazeny vzduchem. Lehkostí jízdy, výkonem a tichostí chodu motoru patřily Frankliny mezi nejoblíbenější vozy USA.

Obrázek

1929
Rok výroby

Obrázek

4,5l
Objem motoru

Obrázek

14 000
Vyrobených kusů

Chlazení vzduchem - to byly automobily Franklin