Lincoln Land

! Letos poprvé !

Plníme si sny. Pomalu, s rozvahou, jsme nakousli jednu z největších výzev našeho muzea. Je to již dávno, co jsme se rozhodli, ale až nyní jsme udělali první krůčky. Naším snem je být jednou z největších sběratelských kolekcí jedné jediné značky. Přestože právě Amerika byla vulkánem chrlícím v době automobilového rozmachu jednu značku za druhou, již před lety jsme si byli jisti, která je pro nás ta pravá. Chceme se vám pochlubit, že v Muzeu Nová Bystřice můžete nyní spatřit velmi početnou rodinu vozů značky Lincoln. Automobilka pojmenovaná zakladatelem Henry M. Lelandem po 16. americkém prezidentu Abrahamovi Lincolnovi nám učarovala jak svojí pohnutou historií, tak – a to zejména – nádhernými, luxusními vozy. 

Lincoln je výstavní skříní společnosti Ford, která ji získala pár let po jejím založení, v roce 1922. Již prvními modely si Lincoln naklonil bohatou vrstvu Američanů. Majestátní vozy se zakázkovými karoseriemi, silné osmi a dvanáctiválcové motory byly v kombinaci s prověřenou kvalitou,  tím pravým receptem na úspěch automobilky. O zákazníky nebyla nouze a při pohledu na tvary a pokrokové řešení karoserií se není čemu divit. Posaďte se do jednoho z pohodlných křesel v sále věnovaném výhradně značce Lincoln a vnímejte spolu s námi automobilový pokrok této společnosti.  Lincoln v Muzeu Nová Bystřice – jízda nejluxusnější třídou.

Vybrali jsme pro vás
Continental Mark II

Vůz pochází ze státu New Jersey. Majitelem byl baron Ralph Voorhees, člen aristokratické rodiny. Automobil používal sporadicky. Auto více prostálo v garáži nebo před jeho sídlem. V polovině padesátých let minulého století se Ford rozhodl, po vzoru Chryslerova Imperialu, vytvořit samostatnou značku, která by byla schopna konkurovat tehdejším nejdražším a nejluxusnějším vozům z Evropy (Rolls - Royce, Bentley) a Ameriky (Cadillac a Packard, Imperial). Vznikla značka Continental, jako výrobek samostatně založené stejnojmenné divize. Název Continental odkazuje právě na konkurenta evropských neboli kontinentálních vozů. Vyráběl se pouhé dva roky a to manufakturně. NIkdy a záměrně nikdy nedošlo k sériové výrobě. Cena tohoto vozu byla rovných 10 000 USD, srovnatelná s Rolls - Roycem a téměř dvakrát tak vysoká jako u luxusních Cadillaců. Přesto Ford prodělával na každém voze přes 1 000 USD, ale byla to otázka prestiže. Však také majitelé tohoto skvostu byla jména jako Elvis Presley, Frank Sinatra, Elizabeth Taylor, Nelson Rockefeller nebo prezident Dwight Eisenhower. Jedná se o jeden z nejdražších vozů, který můžete v evropských muzeích spatřit.

Obrázek

1956
Rok výroby

Obrázek

6,0l
Objem motoru

Obrázek

3 034
Vyrobených kusů

Ve své době byl tento vůz nejdražším vozem v celých Spojených státech amerických

Vůz tohoto typu byl dán darem Liz Taylor od filmového studia, které ho nechalo nalakovat do barvy jejích očí :)